Syrp to marka pochodząca z Nowej Zelandii stworzona przez grupę entuzjastów zajmujących się filmowaniem. Twórcom firmy przez wiele lat brakowało na rynku rozwiązań, które ułatwiłyby im pracę, a równocześnie były lekkie i mobilne, tak żeby podróżowanie ze sprzętem było jak najwygodniejsze.

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzyli serię innowacyjnych produktów takich jak automatyczne głowice do kontroli ruchu czy slidery. Wszystkie urządzenia zaprojektowano tak, żeby były uniwersalne, jak najprostsze w obsłudze i miały możliwość rozbudowy.

W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak:

 

  • Automatyczne głowice Genie do zdalnego sterowania ruchem – od najprostszych urządzeń poruszających się w jednej osi po zaawansowane systemy do ruchu w trzech osiach jednocześnie
  • Slidery Magic Carpet – od podstawowych konfiguracji po modułowe systemy wykonane z włókna węglowego czy najbardziej profesjonalne rozwiązania pod ciężkie kamery

Sterowanie głowicami może odbywać się całkowicie zdalnie za pomocą prostej i intuicyjnej aplikacji Syrp Genie 2 na iOS i Android.

W zależności od wersji głowicy, aplikacja umożliwia dokładne zaplanowanie każdego ujęcia za pomocą klatek kluczowych (key-framing), tworzenie zaawansowanych timelapsów i złożonych panoram o dużej rozdzielczości czy sterowa niem ustawieniami aparatu.

Szeroka oferta produktów i rozbudowane oprogramowanie zadowoli zarówno osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z filmowaniem jak i najbardziej wymagających profesjonalistów.